23 / Березень, 2020
Незважаючи на введення карантинних (та інших обмежувальних) заходів, споживачі продовжують отримувати житлово-комунальні послуги у повному об’ємі. За активної підтримки органів місцевого самоврядування, підприємства сфери ЖКГ працюють у робочому режимі, забезпечуючи безперебійність надання послуг.
Водночас парламентом України ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р., яким встановлюються додаткові соціальні гарантії споживачам таких послуг на період карантину, та протягом 30 днів по його завершенню:
  • забороняється примусове виселення громадян з житла (за рішенням суду щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги);
  • не будуть застосовуватися штрафні санкції за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг;
  • у разі неоплати (або часткової оплати) споживачами житлово-комунальних послуг, вони будуть продовжувати надаватися у повному об’ємі.
За таких обставин Асоціація міст України наголошує на необхідності забезпечення державою додаткової фінансової підтримки підприємств сфери ЖКГ, що дозволить їм отримувати необхідні для надання послуг енергоресурси, без оплати безпідставно нарахованих штрафних санкцій.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)