20 / Березень, 2020
Асоціація міст України стурбована ситуацією, яка виникла в сфері надання житлово-комунальних послуг. Так органи місцевого самоврядування поступово запроваджують ряд карантинних заходів, спрямованих на перешкоджання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Окрім того, ряд карантинних заходів передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19». Реалізація таких заходів суттєво погіршила і без того важкий фінансово-економічний стан підприємств житлово-комунального господарства.
Підприємства повинні здійснювати забезпечення довезення працівників цих підприємств на робочі місця (в умовах обмеження руху міського та відсутності приміського транспорту), здійснення додаткових витрат на заходи із дезінфекції приміщень та забезпечення засобами захисту працівників, які обслуговують інженерні мережі та об’єкти тепло- та водопостачання. При цьому рівень розрахунків споживачів за житлово-комунальні послуги подекуди складає 35-40%.
За таких умов, підприємства сфери не мають фізичної можливості розрахуватися за енергоносії та придбати дезинфікуючі засоби і засоби індивідуального захисту для працівників. Тому з метою термінового вирішення цієї проблеми, АМУ напрацьовує ряд пропозицій до органів державної влади.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)