07 / Вересень, 2018

Асоціація міст України з метою підготовки до Дня діалогу з владою, що відбудеться 24 вересня 2018 року в м. Тернополі, провела опитування органів місцевого самоврядування щодо проблемних питань у галузі освіти. Так, Аналітичний центр АМУ опрацював близько 300 листів. За підсумками аналізу було сформовано перелік основних питань, що потребують вирішення для якісного функціонування галузі освіти.

Серед питань, що турбують громади, зібрано такі:

1. Нестача коштів у місцевих бюджетах на будівництво нових закладів освіти, їх термомодернізацію, облаштування навчальних кабінетів, оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, у тому числі компʼютерного, навчально-методичного та навчально-технічного забезпечення, пожежного оснащення, оплату праці непедагогічних працівників, соціального житла для педагогічних працівників.

2. Дефіцит освітньої субвенції у звʼязку з недосконалістю формули розрахунку освітньої субвенції.

3. Нестача коштів у місцевих бюджетах на утримання закладів дошкільної та позашкільної освіти.

4. Відсутність коштів на фінансування інклюзивно-ресурсних центрів.

5. Відсутність коштів на утримання груп подовженого дня.

6. Відсутність державних програм, що передбачали б придбання шкільних автобусів для міст (міських ОТГ).

7. Затримка вчасної закупівлі за кошти субвенції меблів НУШ через помісячний розподіл субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» до жовтня 2018 року.

8. Несправедливий механізм розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоровʼя.

9. Недостатнє кадрове забезпечення, у тому числі відсутність управлінських кадрів, наявність вакансій із окремих посад, зокрема працівників інклюзивно-ресурсних центрів.

10. Неможливість раціонального використання приміщень закладів професійно-технічної освіти та повного фінансування витрат на їх утримання, розвитку матеріально-технічної бази, здійснення управління ними у звʼязку з гальмуванням процесу передачі навчальних закладів з державної власності до комунальної власності міст-обласних центрів, відсутністю чітко визначених управлінських функцій та інші.

Зібрані проблемні питання АМУ надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти із метою врахування позиції органів місцевого самоврядування під час підготовки рішення Комітету про стан імплементації Закону України «Про освіту».

Асоціація міст України також висловила сподівання на підтримку Комітету у вирішенні тих питань, що стосуються компетенції Верховної Ради України.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)