02 / Вересень, 2019

Асоціація міст України звернулась до Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та Міністра освіти і науки України Ганни Новосад щодо продовження співпраці Парламентського комітету та Міністерства із Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціацією міст України» (далі ‒ АМУ), як представницьким органом міських, селищних та сільських рад України.

АМУ – це найавторитетніша в Україні недержавна організація, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування та має статус Всеукраїнської відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування». Асоціація була створена у 1992 році та успішно працює на загальнодержавному та регіональному рівнях уже 27 рік.

Наразі Асоціація міст України об’єднує 781 територіальну громаду, в яких проживає понад 80 відсотків населення України. Серед членів АМУ – 342 об’єднані територіальні громади.

Забезпечуючи в цілому супровід багатьох реформ у різних сферах, АМУ активно долучилась до реформи освіти.

Так, за участі АМУ було підготовлено закони України «Про освіту», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», проєкт Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року, прийнятому Верховною Радою України VIII скликання у першому читанні). У компетенції АМУ перебуває сфера дошкільної загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти. Зважаючи на це, наші експерти долучаються до розроблення проєктів нормативно-правових актів на рівні профільних міністерств. Також АМУ була і залишається платформою для побудови діалогу між представниками центральної влади із органами місцевого самоврядування, від узгоджених рішень яких насамперед залежить успіх реформи освіти. Зауважуємо, що у колі інтересів АМУ ‒ ресурсне забезпечення реформи та її належне фінансування відповідно до законодавства.

Окрім законотворчої діяльності, АМУ долучалась із правом дорадчого голосу до засідань профільного Комітету з питань науки і освіти та готувала експертні висновки на законопроєкти у межах своєї компетенції, пропозиції з яких були враховані народними депутатами під час прийняття рішень Комітету.

Зважаючи на вище зазначене, АМУ сподівається, що співпраця із Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та Міністерством освіти і науки України буде продовжена.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)