10 / Червень, 2019
Відповідно до протоколу №1 від 09.04.2019 року засідання Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти, створеної при Кабінеті Міністрів України, Мінфіну було доручено спільно з облдержадміністраціями опрацювати питання щодо фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, розташованих у містах обласного значення-обласних центрах, за рахунок обласних бюджетів.
У той же час, 25 березня 2019 року Стратегічний комітет Кабінету Міністрів України схвалив політичну ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти. Політична ініціатива передбачає реформування системи професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, передбачає здійснення поетапного переходу до фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані на території міст-обласного значення, з обласних бюджетів. У свою чергу Урядовий комітет з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку 4 червня 2019 року схвалив проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року». Проєкт акта передбачає здійснення до 2024 року поетапного переходу до фінансування закладів професійно-технічної освіти, які розташовані на території міст-обласного значення, з обласних бюджетів.
Таким чином, найближчим часом має бути розроблений проєкт змін до Бюджетного кодексу України у частині фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, розташованих у містах обласного значення-обласних центрах, з обласних бюджетів.
Зважаючи на це, Асоціація міст України звернулась до Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України з проханням на виконання частини четвертої статті 7, підпункту 2 частини другої статті 17 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», абзацу четвертого пункту 7 §33 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року №950, після розроблення відповідного законопроєкту надіслати його на погодження Асоціації міст України.
Також Асоціація міст України висловила сподівання на результативну співпрацю з пофільними міністерствами та врегулювання питання фінансування професійно-технічної освіти найближчим часом.
Нагадуємо, що раніше Правління АМУ (протокол від 04.02.2019 року № 3) вирішило звернутись до Уряду щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України та забезпечення фінансування з обласних бюджетів закладів професійної (професійно-технічної) освіти як таких, що передаються до спільної територіальної власності обласних територіальних громад.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)