24 / Лютий, 2021
24 лютого робоча група завершила підготовку остаточного звіту з проведення огляду витрат державного бюджету у сфері надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
Від Асоціації міст України до складу робочої групи включений аналітик АМУ Назар Миколюк. 
Одна із складових звіту - підготовка пропозицій щодо варіантів досягнення цілей у сфері надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла. Мінрегіон запропонував три варіанти пропозицій:
Закріплення частини коштів ДФРР (10%) виключно на виконання програми державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
Закріплення не менше 10% від загального річного обсягу надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на виконання місцевих програм державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
Запровадження другого напрямку надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла шляхом надання пільгових іпотечних житлових кредитів багатодітним сім’ям, неповним сім’ям та працівникам бюджетної сфери, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
Асоціація міст України виступила категорично проти другого варіанту, оскільки його реалізація призведе до суттєвих втрат місцевих бюджетів. Така пропозиція також порушить гарантований Законом принцип самостійності місцевих бюджетів. Так, відповідно до статті 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» самостійність місцевих бюджетів гарантується власними та закріпленими за ними на стабільній основі законом загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до закону.
За результатами обговорення члени робочої групи підтримали позицію Асоціації міст України та погодилися із третьою пропозицією Мінрегіону, яка передбачає, в тому числі, розподіл бюджетних коштів, передбачених на надання державної підтримки, наступним чином:
► 50% бюджетних коштів - на сплату державою частини вартості будівництва (придбання) доступного житла;
► 50% бюджетних коштів – на надання пільгового іпотечного житлового кредиту окремим категоріям громадян.
Найближчим часом Мінрегіон презентує остаточний узгоджений звіт про огляд витрат державного бюджету у сфері надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)