22 / Жовтень, 2020
Асоціація міст України розглянула проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту», який надіслало Міністерство освіти і науки України.
Законопроєкт пропонує запровадження нового механізму фінансування позашкільної освіти через надання адресних компенсацій за здобуття позашкільної освіти в суб’єктах освітньої діяльності, що надають позашкільну освіту, усіх форм власності. Порядок надання таких компенсацій наразі невідомий. Передбачається, що він буде затверджений окремим підзаконним актом, який не був представлений разом із законопроєктом, що не дає повною мірою оцінити його дієвість і реалістичність впровадження.
Натомість у законопроєкті не зазначені механізми державної підтримки позашкільної освіти, яка є невід’ємною частиною системи освіти України:
  • субвенції на позашкільну освіту;
  • запровадження цільового трансферту з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток та модернізацію комунальних закладів позашкільної освіти, зважаючи на слабку матеріально-технічну базу більшості комунальних закладів позашкільної освіти та для забезпечення рівних умов розвитку закладів позашкільної освіти усіх форм власності, про що АМУ неодноразово наголошувала на зустрічах з представниками МОН.
Окрім того, текст наданого документу містить ряд неточностей і недоречностей у формулюваннях, що є неприпустимим для законодавчого акту, в якому усі норми мають бути прописані чітко, без багатозначності тлумачення.
Зважаючи на зазначене та відсутність задекларованого механізму підвищення рівня захищеності прав дітей на здобуття якісної позашкільної освіти, задоволення потреб регіонів у частині вдосконалення управління позашкільною освітою, а також економічно-фінансового обґрунтування до проєкту, який передбачатиме додаткові видатки з місцевих бюджетів, Асоціація міст України не погодила законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту».
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)