24 / Січень, 2019
Міністерство охорони здоров’я України надало відповідь на звернення Асоціації міст України щодо забезпечення міст препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет, у якій поінформувало про механізм фінансування громад цими ліками.
Забезпечення препаратів інсуліну з 1 січня 2017 року відбувається в рамках пілотного проекту відшкодування вартості ліків через аптечну мережу та фінансується в рамках цільової субвенції, а з 1 квітні 2017 року – також в рамках програми «Доступні ліки».
Також нині в ряді областей діють регіональні програми, які передбачають додаткові заходи за рахунок обласних та місцевих бюджетів для забезпечення якісної медичної допомоги хворим на цукровий діабет.
МОЗ інформує, що у Держбюджеті на 2018 рік передбачено 701,5 млн грн. на лікування хворих на діабет. Це складає 56% від потреби, яка становить 1 581,3 млн грн. Уряд збільшив обсяг медичної субвенції спочатку на 1 504,3 млн грн., (розпорядження №813-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам»), а потім – ще на 753,4 млн грн. (розпорядження  №856-р «Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік»).
Зазначені кошти мають розподілити обласні та Київська міська державні адміністрації між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними та бюджетами ОТГ.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України неодноразово звертала увагу на критичний стан місцевих бюджетів у забезпеченні фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції.
 
Лист МОЗ (завантажити)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)