25 / Листопад, 2020
На розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики знаходиться законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад» №4382.
Асоціація міст України підтримує законопроєкт як такий, що врегулює питання надання послуг реєстрації актів цивільного стану в територіальних громадах, до складу території яких входять міста обласного значення. Зокрема, проєкт Закону має вирішити питання щодо надання таких послуг в сільських та селищних територіальних громадах, які добровільно приєдналися або були приєднані згідно рішень Уряду до зазначених територіальних громад і раніше вже здіснювали такі повноваження. Адже на сьогодні інші територіальні громади вже мають повноваження з надання цих послуг.
Проте слід зазначити, що законопроєкт лише частково вирішує питання надання послуг з реєстрації актів цивільного стану. Практика виконавчих комітетів сільських, селищних рад, які вже здійснюють такі повноваження, є далекою від досконалості, а у виконавчих комітетах міст районного значення послуги з реєстрації актів цивільного стану практично не надаються.
Асоціація міст України вважає, питання передачі повноважень органам місцевого самоврядування від Міністерства юстиції України потребує комплексного вирішення задля забезпечення принципу субсидіарності та децентралізації послуг.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)