09 / Листопад, 2018
До Асоціації міст України на погодження надійшов розроблений Мінрегіоном проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу та Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків із постачальником природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки». Проект розроблено з метою забезпечення безперебійного постачання природного газу теплопостачальним підприємствам в умовах проходження опалювального сезону. За допомогою прийнятих змін буде вирішена проблема, пов’язана з наступним.
Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 867, передбачає, що НАК «Нафтогаз України» постачає газ для виробників теплової енергії за умови досягнення станом на 23 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу, рівня розрахунків виробника теплової енергії не нижче 90%. При цьому за розрахунками НКРЕКП, паливна складова у діючих тарифах складає 86%. При піднятті вартості природного газу на 23,5%, паливна складова перевищить величину діючих тарифів. Таким чином підприємства фактично не зможуть розрахуватися за природний газ в розмірі, передбаченому діючим Положенням, не враховуючи необхідність виплати заробітної плати, сплати податків, усунення аварійних ситуацій, тощо. Окрім того, регуляторний лаг при затвердженні тарифів складає близько 2-х місяців, таким чином нові тарифи на теплову енергію можуть вступити в дію не раніше 1 січня 2019 року. До того моменту підприємства теплопостачання при передбачених в Положенні нормах оплати енергоносія можуть залишитися без природного газу і зупинити роботу. Тому розробники проекту пропонують зменшити рівень оплати природного газу з 90% до 70%.
Проектом також вносяться зміни до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків із постачальником природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 217. Зміни стосуються, зокрема, перегляду граничного нормативу перерахування коштів на поточний рахунок теплопостачальника в частині включення до розрахунку його величини витрат на електричну енергію в структурі діючого тарифу.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)