08 / Липень, 2019
Асоціація міст України отримала лист від Міністерства аграрної політики та продовольства України  відповідь щодо розгляду проблемних питань у сфері земельних відносин, зібраних від громад в рамках підготовки до XV Українського муніципального форуму, що відбувся в Одесі 18-20 червня 2019 року.
Готуючись до форуму, АМУ надіслала Прем’єр-міністру України проблемні питання та пропозиції органів місцевого самоврядування. Загалом їх було 167 і вони були згруповані за сферами діяльності органів місцевого самоврядування, серед яких і земельні ресурси.
Міністерство аграрної політики та продовольства України висловило позицію з трьох питань.

Пропозиція ОМС: Передача функцій державної реєстрації земельних ділянок до органів місцевого самоврядування     

Позиція Мінагрополітики:
Законом України від 10.12.2015 року №888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» внесені зміни та надано повноваження адміністраторам ЦНАП та уповноваженим посадовим особам виконавчих ОМС надавати відомості з ДЗК.
Також, Урядом розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо розширення переліку осіб, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру та надання відповідної інформації з нього» (№8049 від 22.02.2018), яким пропонується врегулювання даного питання.      

Пропозиція ОМС: Внесення змін до Закону України «Про оцінку земель», відповідно до яких передати повноваження з видачі витягів з нормативної грошової оцінки земель від територіальних органів Держгеокадастру до ОМС.                         

Позиція Мінагрополітики:
Видача витягів з НГО органами Держгеокадастру мінімізує корупційні ризики та зменшення навантаження на повноваження ОМС.

Пропозиція ОМС: Скасування державної експертизи землевпорядної документації.        

Позиція Мінагрополітики:
Аналіз результатів проведення державної експертизи землевпорядної документації в Держгеокадастрі за останні роки свідчить про низьку якість документації із землеустрою (99% об’єктів експертизи повернуто на доопрацювання або оцінено негативно). Скасування державної землевпорядної експертизи призведе до:
- відсутності належного контролю з боку Держгеокадастру,  який є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин;
- недотримання суб’єктами землеустрою законодавчих актів, що регулюють сферу земельних відносин;
- внесення недостовірних відомостей про земельні ділянки до ДЗК, що може призвести до незворотних екологічних процесів і мільйонних збитків для державного бюджету та суспільства.  

 

Асоціація міст України, дякуючи Мінагрополітики за відповідь, наголошує, що висловлена позиція не спрощує надання послуг у дозвільних Центрах та, на жаль, не вирішує ряд проблем, з якими стикаються місцеві ради у процесі децентралізації.  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)