09 / Січень, 2020
Асоціація міст України проаналізувала розроблені Мінсоцполітики зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю. Запропоновані Міністерством зміни передбачають, зокрема:
- приведення норм Положень у відповідність до Закону України «Про соціальні послуги»;
- орган, що утворив дитячий будинок або прийомну сім’ю облаштовує приміщення  меблями, побутовою технікою та забезпечує архітектурну доступність;
- батьки-вихователі можуть утворювати дитячі будинки на власній житловій площі тільки за умови наявності відповідних санітарно-гігієнічних і побутових умов.
 
Також положеннями передбачено, що контроль за умовами утримання, виховання, навчання дітей в дитячих будинках та прийомних сім’ях здійснює районна або міська служба у справах дітей. АМУ запропонувала долучити до зазначеного контролю і служби у справах дітей сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Врахування пропозицій АМУ ліквідує законодавчу колізію із Урядовою постановою № 866, сприятиме залученню ОТГ до захисту прав дітей, а також відповідатиме філософії децентралізації влади.
 
Асоціація міст України погодила проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю» із зауваженнями для приведення його у відповідність чинному законодавству
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)