13 / Листопад, 2019
Асоціація міст України розглянула нову редакції Положення про Державну соціальну службу України, надіслану на погодження Міністерством соціальної політики України, та надала відповідні пропозиції.
 
1. АМУ пропонує передбачити здійснення державного контролю за використанням коштів тільки державного бюджету
Проєктом положення передбачено, що завданнями Держсоцслужби є здійснення державного контролю за використанням бюджетних коштів, спрямованих на надання соціальної підтримки (в тому числі соціальних послуг). Також передбачено проведення Держсоцслужбою перевірки місцевих органів соцзахисту з питань використання бюджетних коштів, спрямованих на виконання програм соціального захисту населення.
Відповідно до статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються організація і діяльність органів виконавчої влади. На сьогодні законами України не передбачено здійснення Держсоцслужбою державного контролю за використанням коштів місцевих бюджетів. Так, главою 17 Бюджетного кодексу України встановлено виключний перелік органів, які здійснюють контроль за дотриманням бюджетного законодавства, а статтею 22 цього кодексу визначено, що саме головний розпорядник здійснює відповідний контроль бюджетних коштів.
Оскільки організація надання соціальних послуг та реалізація місцевих програм соціального захисту населення здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, АМУ не вбачає законних підстав здійснювати державний контроль за використанням коштів місцевих бюджетів.
 
2. АМУ пропонує прибрати з Положення «суб’єктивні» терміни
Проєктом Положення передбачено проведення перевірок органів місцевого самоврядування щодо правильності надання соціальної підтримки. АМУ вважає, що термін «правильність надання соціальної підтримки» є суб’єктивним та не врегульованим законами України. АМУ пропонує термін «правильність надання соціальної підтримки» замінити на термін «додержання вимог законодавства».
 
За результатами опрацювання нової редакції Положення про Державну соціальну службу України, АМУ погодила його із зауваженнями
 
Аналітичний Центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)