02 / Березень, 2021
2 березня  Парламент схвалив у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти», реєстраційний № 4604, яким, зокрема, пропонується закріпити гарантоване право кожної дитини здобувати дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти, що є найбільш доступний та наближений до місця її проживання.
Не заперечуючи в цілому проти ідеї законопроєкту, Асоціація міст України надавала зауваження до законопроекту та пропонувала відправити його на доопрацювання (читати більше).  
Нагадаємо, що законопроект покладає на органи місцевого самоврядування обов’язок створення та утримання мережі закладів дошкільної освіти, що є ширшим від визначеної статтею 25 Закону України «Про освіту» компетенції щодо створення закладів освіти, обов’язку утримання та розвитку матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти.
Окрім того, Асоціація міст України зазначала, що за відсутності державної субвенції або іншого фінансування дошкільної освіти законопроект не буде мати позитивного впливу на забезпечення соціальних гарантій дітям та створення умов для першочергового зарахування до закладів освіти осіб, що проживають в територіальних межах обслуговування відповідним закладом дошкільної освіти.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України також висловило свої зауваження. Зазначивши, що деякі положення законопроекту не відповідають принципу правової визначеності. Зокрема вказавши, що, у законопроекті передбачається «у разі якщо після вжиття вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу дошкільної освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад дошкільної освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів дошкільної освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів дошкільної освіти». Однак приведене вище положення, виглядає недостатньо зрозумілим, яким саме чином орган, у сфері управління якого перебуває заклад дошкільної освіти, має сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів дошкільної освіти.
Асоціація міст України сподівається, що  під час підготовки  законопроєкту №4604 до другого читання пропозиції будуть враховані, та висловлює готовність до співпраці.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)