24 / Лютий, 2021
23 лютого Міністерство освіти і науки України провело робочу зустріч з Асоціацією міст України, на якій обговорювалися питання освітньої субвенції.
Від МОН у заході взяли участь: керівник експертної групи з питань бюджетування Анастасія Софієнко, державний експерт експертної групи з питань бюджетування Владислав Дементьєв, в.о. директора департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Оксана Ткаченко.
Асоціацію міст України на зустрічі представляли директор Аналітичного центру Ярослав Рабошук та аналітик з питань освіти Тетяна Куценко.  
Під час заходу АМУ висловила позицію щодо необхідності вдосконалення Формули розподілу освітньої субвенції на 2022 рік. Пропозиції та зауваження до Формули були сформульовані за підсумками опитування органів місцевого самоврядування, яке провела Асоціація міст України. Так, 40% опитаних органів місцевого самоврядування заявили про дефіцит освітньої субвенції у 2021 році. При цьому, якщо 21% опитаних громад мають від 5% до 22% дефіциту, то 2% – від 30% дефіциту.
Згідно опитування, більшість громад вбачають необхідність закладення у Формулі видатків на:
роботу груп подовженого дня;
індивідуальну форму навчання;
заміну тимчасово відсутніх вчителів.
Також слід підвищити коефіцієнти:
оплати поділу класів на групи;
 оплати праці інших педагогічних працівників, окрім учителів.
У ході зустрічі досягнуто спільної думки щодо необхідності розроблення і затвердження Формули розподілу освітньої субвенції на 2022 рік до формування Бюджетного запиту МОН. Саме Формула має стати основою для обрахунку обсягів освітньої субвенції на 2022 рік.
Крім того, Міністерство погодилося з пропозиціями Асоціації міст України щодо вдосконалення Формули освітньої субвенції, які сприятимуть:
- покращенню матеріального становища освітян;
- повноцінному фінансовому забезпеченню усіх передбачених НПА в середній освіті вимог до організації освітнього процесу;
- підвищенню престижності педагогічної діяльності.
Проєкт Формули розподілу освітньої субвенції на 2022 рік буде напрацьовано найближчим часом. Асоціація міст України сподівається, що плідна співпраця з Міністерством дозволить підвищити рівень надання освітніх послуг в територіальних громадах.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)