31 / Липень, 2020
30 липня представник Асоціації міст України Назар Миколюк взяв участь у нараді щодо врегулювання питань з фінансування пільгового проїзду, яка відбулася в Мінсоцполітики за головуванням заступника Міністра Віталія Музиченка. Учасниками заходу також були Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, КМДА та неурядові організації.
Суть наради полягала у розв’язанні проблеми фінансування пільгового проїзду окремих категорій громадян, оскільки з 2016 року держава відмовилася фінансувати ці пільги, переклавши їх на місцеве самоврядування. Проте, гарантія держави щодо забезпечення цих пільг залишилася.  Нагадаємо, що таке рішення:
- порушило права громадян, встановивши надання гарантованих державою пільг в залежність від спроможності місцевих бюджетів;
- порушило права органів місцевого самоврядування, оскільки на місця не були передані додаткові ресурси для забезпечення пільг.
За результатами наради Уряд отримає на розгляд три варіанти вирішення вищезазначеної проблеми:
  • держава надає право органам місцевого самоврядування самостійно встановлювати категорії громадян, критерії, форму, розмір та обсяг надання відповідних пільг;
  • держава відновлює державне фінансування пільгового перевезення окремих категорій громадян;
  • держава переглядає категорії громадян, які мають право на пільгу, особливо незахищеним з них надає пільгу з держбюджету, а інші забезпечуватимуться пільговим проїздом за рішенням органу місцевого самоврядування, враховуючи потреби територіальної громади та спроможність місцевого бюджету.
Асоціація міст України підтримує фінансування пільг, гарантованих державою, за рахунок коштів державного бюджету. Відновлення державного фінансування надасть можливість громадянам повноцінно реалізувати своє право на пільговий проїзд незалежно від місця проживання та спроможності місцевих бюджетів.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)