01 / Грудень, 2020
30 листопада Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів робочу групу з підготовки до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю» №3780. У засіданні робочої групи взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю, громадські об'єднання. Асоціацію міст України на засіданні робочої групи представляв аналітик у сфері соціального захисту Назар Миколюк.
Законопроєкт покладає на органи місцевого самоврядування обов’язок здійснювати заміну житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю у разі його невідповідності потребам осіб з інвалідністю та неможливості його пристосування до таких потреб.
Асоціація міст України не підтримує законопроєкт, оскільки питання заміни житла уже законодавчо врегульовано і держава не виділяє громадам кошти на виконання норм законопроєкту (детальніше про позицію АМУ). На думку АМУ, норми законопроєкту не зможуть бути виконаними й так і залишиться тільки на папері.
За результатами засідання законопроєкт підготовлений до другого читання та найближчим часом буде винесений в Комітет на обговорення.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)