05 / Травень, 2020
5 травня 2020 року, відбулось онлайн-обговорення проблем освіти та науки в рамках підготовки плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ. Координатором заходу стала Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів України, секретар Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ. Онлайн-обговорення модерувала Олеся Архипська, менеджер проектів урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції”, співголова Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ. Від Асоціації міст України участь в обговоренні взяли аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова та експертка з правових питань Асоціації міст України Інна Скляр. Усього до діалогу долучилось 37 учасників-представників Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти», закладів вищої освіти, громадських організацій та експертного середовища.
 
Мета заходу – обговорити проблемні питання, які існують у сфері освіти та науки і можуть бути вирішені в рамках Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ (через доступ до інформації, участь громадськості, забезпечення підзвітності органів влади та використання інформаційно-комунікаційних технологій).
Аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова долучилась до обговорення та наголосила на основних шляхах взаємодії центрального органу виконавчої влади з інститутом громадянського суспільства, зокрема:
  • щодо висвітлення об’єктивних зауважень до проєктів, які не отримують фінансування;
  • щодо оприлюднення намірів МОН про створення робочих груп та можливості залучення широкого кола стейкхолдерів;
  • щодо необхідності стандартизації звітної інформації;
  • щодо оптимізації пошуку інформації на сайтах засновників, уповноважених органів та закладів освіти.
За результатами обговорення планується підготовка плану дій у рамках Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ.
Програма онлайн-обговорення за посиланням
Матеріали, оприлюднені під час обговорення доповідачами:
Детально про Ініціативу “Партнерство “Відкритий Урядˮ (Відео, Буклет  та https://www.facebook.com/ogpUkraine/)
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»
Посилання на Єдиний державний портал відкритих даних Міністерства освіти і науки України
Опис проєкту Освітнього омбудсмена України «Відкриті дані в освіті»
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)