27 / Липень, 2020
23 липня 2020 року при Комітеті Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбулося чергове засідання експертної групи з розробки законопроєкту, спрямованого на вирішення проблемних питань приєднання нових споживачів до інженерних мереж постачальників комунальних послуг. Асоціацію міст України на заході представляв аналітик АМУ Олег Гарник. Також у засіданні, яке відбулося під головуванням народного депутата України Олега Дунди, взяли участь представники Дежгеокадастру, секретаріату Комітету, профільних асоціацій підприємств водопостачання та газопостачання, експертного середовища.
Враховуючи необхідність більш детального вивчення існуючих та потенційних ресурсів Держгеокадстру для оптимізації механізму приєднання до інженерних мереж, його представники ознайомили учасників обговорення з можливостями відображення на публічній кадастровій карті України та геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних необхідної інформації в контексті містобудування. Окрім того, відбулася технічна дискусія з приводу можливостей відображення уже сформованого масиву даних геоінформаційних систем підприємств водопостачання та газопостачання у ресурсах Держгеокадастру.
Під час розширеного засідання експертної групи були обговорені й інші питання, зокрема:
  • порядок взаємодії в рамках НІГД різних держателів та виробників геопросторових даних;
  • створення єдиної технічної специфікації на дані комунальних підприємств, що включатиме в себе каталог об’єктів та атрибутів, правила цифрового опису, топологічні відношення між об’єктами тощо;
  • неможливості використання НІГД з метою встановлення охоронних зон та технічних коридорів інженерних мереж;
  • наявність топографічних карт та планів масштабів 1:500 і вище, можливості доступу до них.
За результатами засідання учасники домовилися про необхідність опрацювання отриманої інформації та подальшу співпрацю щодо розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних в розрізі створення специфікації, переходу на єдину державну топографічну основу та старту робіт з інтеграції даних і порталів.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)