16 / Грудень, 2020
17 грудня на засіданні Парламенту розглядатиметься до другого читання законопроєкт №0958, який позбавляє органи місцевого самоврядування повноважень здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю.
Втім, прийняття законопроєкту призведе до тінізації зайнятості і, як наслідок, до зменшення надходжень до місцевих бюджетів, оскільки:
  • від контролю усуваються органи місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені у «білій» зайнятості для збільшення надходжень в бюджет з податку на доходи фізичних осіб;
  • в органів місцевого самоврядування забирають єдиний законодавчий механізм боротьби з тіньовою зайнятістю та впливу на ринок праці на території своєї територіальної громади;
  • прийняття законопроєкту може призвести до звільнення більше пів тисячі посадових осіб місцевого самоврядування, які здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю.
Асоціація міст України закликає народних депутатів не підтримувати законопроєкт №0958.  Адже його прийняття не тільки загальмує боротьбу з тіньовою зайнятістю, але й «відкатить» децентралізаційну реформу.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)