08 / Квітень, 2020
За зверненням Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування АМУ проаналізувала проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (№2688 від 27.12.2019 р.), яким пропонується удосконалити порядок видалення зелених насаджень у разі будівництва об’єкта архітектури або інженерних мереж на території населених пунктів.
Підтримуючи необхідність удосконалення механізму захисту зелених насаджень вцілому, Асоціація міст України висловила до законопроєкту ряд зауважень. Зокрема щодо необхідності узгодження запропонованих норм з уже діючими нормами права задля уникнення правової колізії. Законопроєкт потребує доопрацювання або в частині предмету регулювання (щодо видалення зелених насаджень, які перебувають в межі населених пунктів, але за межами будівельного майданчика), або в частині внесення змін до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».
Також АМУ вважає за необхідне визначити у законопроєкті обов’язок та порядок сплати відновної вартості зелених насаджень, які були видалені забудовником (підрядником, тощо) на підставі виданого органом місцевого самоврядування ордера.
Враховуючи вищезазначене, Асоціація міст України пропонує відправити на доопрацювання законопроєкт №2688 «Про внесення змін до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)