11 / Грудень, 2019

10 грудня в Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбулось засідання підгрупи щодо управління муніципальними відходами Робочої групи з питань підготовки узгодженого законопроєкту «Про управління відходами» (№2207-1 від 16.10.2019). Провів його Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Зіновій Андрійович. Розглядався розділ №5, в якому йде мова про муніципальні відходи. В роботі засідання взяв участь аналітик АМУ з питань житлово-комунального господарства Олег Гарник.

Мета законопроєкту № 2207- 1:
  • вдосконалення системи управління відходами;
  • визначення правових, економічних засад та механізмів контролю для всебічного захисту здоров’я людей та довкілля;
  • зниження негативних наслідків від управління відходами;
  • сприяння підготовці їх до повторного використання і відновленню як вторинної сировини та енергоресурсів.
В ході обговорення наголошувалось на тому, що належне управління муніципальними відходами вимагає надзвичайно складної системи, включаючи ефективну схему збору та сортування різних побутових відходів, активну участь громадян та підприємств, відповідну інфраструктуру, адаптовану до конкретного складу відходів, а також наявність необхідного обсягу фінансування.
Застосовувати заходи щодо подолання екологічних проблем в Україні необхідно вже сьогодні, оскільки наслідки можуть бути надзвичайно небезпечними, нести суспільну загрозу. Проблема ефективного поводження з відходами має системний характер та зумовлює нагальну необхідність вжиття комплексних заходів для її вирішення.
Асоціація міст України підтримує ініціативу законопроєкту, але вважає, що він потребує доопрацювання.
 
               

         

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)