21 / Квітень, 2020
15 квітня 2020 року Фонд державного майна України оприлюднив на своєму сайті про доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Примірні договори оренди державного майна».
Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року вступив в дію Закон України «Про оренду державного та комунального майна» №157-IX від 03.10.2020р. (далі – Закон). На виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону та з урахуванням вимог його статті 16, Фонд держмайна розробив проєкт постанови Уряду «Про Примірні договори оренди державного майна».
Проєктом постанови пропонується затвердити Примірний договір оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства (структурного підрозділу підприємства) та Примірний договір оренди індивідуально визначеного майна (нерухомого або іншого) щодо державної власності.
Асоціація міст України звертає увагу, що відповідно до примірного договору оренди державного майна, представницький орган місцевого самоврядування формує власний примірний договір щодо оренди комунальної власності (стаття 16 Закону).  
Якщо представницький орган місцевого самоврядування не затвердив примірний договір оренди комунального майна, то застосовується примірний договір оренди державного майна.
Також, договір оренди може відрізнятися від примірного договору оренди, якщо об’єкт оренди передається в оренду з додатковими умовами. Рішенням представницького органу місцевого самоврядування - для комунального майна можуть бути передбачені особливості договору оренди майна, що передається в оренду з додатковими умовами.
За новими нормами Закону, нагадаємо, що договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню, якщо строк, на який укладається цей договір, перевищує п’ять років.
Усі договори оренди, а також зміни і доповнення до них, підлягають публікації в електронній торговій системі.
Асоціація міст України активно долучається до експертного обговорення проєктів підзаконних актів що стосуються муніципалітетів та запрошує надсилати пропозиції для узагальнення на електронну адресу аналітика з питань комунального майна Тетяни Медвецької  t.medvetska@auc.org.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)