13 / Листопад, 2018

До Асоціації міст України надходять письмові та усні звернення щодо оплати праці педагогічних працівників гімназій та ліцеїв, що утворюються шляхом реорганізації відповідно до Закону України «Про освіту».

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про освіту», зокрема, школи, які надають освітні послуги у середній (ІІ ступеня) та старшій (ІІІ ступеня) школі, мають бути реорганізовані відповідно у гімназії та ліцеї. Органи місцевого самоврядування активно забезпечують виконання цієї норми. В той же час відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 року № 102, та наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» педагогічні працівники гімназій та ліцеїв порівняно із педагогічними працівниками шкіл мають вищу оплату праці. Отже, наслідками такої реорганізації є суттєве збільшення видатків на заробітну плату педагогічних працівників.

Враховуючи вищевикладене, Асоціація міст України звернулась до Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич із проханням передбачити відповідні кошти в обсягах освітньої субвенції місцевим бюджетам.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)