14 / Травень, 2020
 
14 травня 2020 року на платформі Zoom відбулась спільна онлайн-нарада Мінрегіону, МОН, Мінфіну та Мінекономіки щодо розмежування повноважень органів місцевого самоврядування у рамках підготовки законопроектів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації» (у новій редакції), змін до бюджетного та податкового законодавства. Позицію Асоціації міст України в частині освіти та законодавчого регулювання повноважень органів місцевого самоврядування представляли аналітики Аналітичного центру Людмила Мозгова та Олександр Логінов.
Нараду розпочав та розповів про основні її цілі заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. «Основне завдання нашої зустрічі – це насамперед концептуальні речі, які стосуються майбутніх законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації»», - зауважив заступник Міністра.
 
Участь в обговоренні взяла тимчасово виконуюча обов’язки Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, яка висловила ряд зауважень до запропонованих Мінрегіоном пропозицій щодо визначення повноважень органів місцевого самоврядування у новій редакції.
Аналітик АМУ Людмила Мозгова під час обговорення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти, зокрема, акцентувала на таких питаннях:
  • необхідності законодавчого врегулювання питань розподілу повноважень між представницькими та виконавчими органами у сфері освіти;
  • усунення дублювань функцій на прикладі повноважень щодо одночасного контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування у сфері освіти з боку Державної служби якості освіти України й, так званого, «моніторингу» з боку ОДА;
  • потреби врахування в концепції проєктів зазначених вище законів тих перспективних змін, що вже передбачені законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», зокрема щодо заснування Центрів професійного розвитку, фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, різних рівнів управління мережею ліцеїв, а також необхідність передбачити можливість укладати міжмуніципальні договори щодо надання/отримання послуг у сфері освіти.
Наразі за участі представників Асоціації міст України також відбувається онлайн-обговорення визначення повноважень органів місцевого самоврядування в інших сферах: охорони здоров’я, культури, фізичної культури й спорту тощо.
Аналітичний центр АМУ
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)