15 / Січень, 2021
Асоціація міст України надіслала Мінцифрі офіційні висновки щодо проєкту розпорядження Уряду «Деякі питання оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг». Зокрема, проєкт пропонує затвердити Методичні рекомендації щодо утворення центрів надання адміністративних послуг міськими, селищними радами, що здійснюють свої повноваження в населених пунктах – адміністративних центрах районів (станом на 1 січня 2020 року), та ліквідації центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях.
АМУ звертає увагу, що у пункті 1 загальної частини Методичних рекомендацій зазначається, що ці рекомендації розроблені з метою забезпечення єдиного підходу щодо утворення ЦНАПів. Разом з тим не було враховано, що в ряді адміністративних центрів районів (які існували станом на 1 січня 2020 року) центри надання адміністративних послуг вже створені. Тож з метою уникнення неоднакового застосування АМУ пропонує зазначити, що методичні рекомендації стосуються тих населених пунктів – адміністративних центрів, де вже утворені ЦНАПи лише в частині ліквідації центрів надання адміністративних послуг, утворених при райдержадміністраціях (Лист АМУ).
Методичні рекомендації стануть у нагоді тим територіальним громадам, які розпочинають процедуру створення ЦНАПів шляхом перетворення ЦНАПів райдержадміністрацій. Основним завданням в цьому процесі є створення спільної робочої групи, що буде опрацьовувати всі рішення. Варто відмітити, що в проєкті доволі детально прописано, які дії варто вчинити і які нормативні акти мають бути розроблені та прийняті.
Також експерти АМУ розглянули та надали зауваження щодо проєкту розпорядження Уряду «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо критеріїв територіальної доступності центру надання адміністративних послуг, включаючи його територіальні підрозділи і віддалені (в тому числі пересувні) робочі місця адміністраторів». Питання полягає в тому, що визначення територіальної доступності в 14 км не має належного обґрунтування. Така доступність не узгоджується з Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Уряду №214 від 08.04.2015 року, у якій зони доступності визначаються як відстані не більше 20 км автомобільними дорогами загального користування. Слід зазначити, що саме за таким принципом визначалися адміністративні центри та затверджувалися території територіальних громад областей. Ознайомитися детальніше з висновоком АМУ можна за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)