23 / Липень, 2019
Асоціація міст України розглянула проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти», надісланий листом Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 року №1/11-6161, та висловила зауваження до нього.
Проєктом пропонується затвердити Типове положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти, що стане дорадчо-консультативним органом з формування та реалізації регіональної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти. До складу регіональної ради буде включено, зокрема, представників міських рад міст-обласних центрів, як одних із заінтересованих у розвитку професійної сфери осіб. Це дозволить у цілому збалансувати ринок праці великих міст та врахувати позицію представників органів місцевого самоврядування під час формування та реалізації регіональної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.
Також проєктом визначено завдання та права регіональних рад, що насамперед спрямовані на розвиток професійної (професійно-технічної) освіти в регіонах, що знаходитимуться у сфері впливу таких регіонах рад. У той же час проєктом Типового положення не передбачено можливості співпраці різних регіональних рад між собою з метою вирішення важливих питань, у тому числі й щодо забезпечення потреб у підготовці кваліфікованих кадрів для регіонального ринку праці у закладах освіти іншого регіону. Адже мережа закладів освіти регіону може не задовольняти повністю потреби ринку праці цього регіону. Зважаючи на це, АМУ запропонувала доповнити пункт 4 проєкту Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти новим абзацом у такій редакції:
«4. Основними завданнями Ради є:
<…>
забезпечення співпраці з іншими регіональними радами професійної (професійно-технічної) освіти, у тому числі й щодо забезпечення потреб у підготовці кваліфікованих кадрів різних регіональних ринків праці.».
 
Асоціація міст України погодила проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти» та звернулась із проханням до Міністерства освіти і науки України доопрацювати його з урахуванням висловленої вище пропозиції.
Аналітичний центр АМУ
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)