Асоціація міст України вітає з Днем Європи!

15 / Травень, 2020
У суботу, 16 травня, в Україні святкують День Європи - як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.
Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні вже впродовж 17-ти років відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
В Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу - 9 травня. Так, цьогоріч Європа 9 травня відзначила 70-ту річницю заснування ЄС. У цей день у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман ініціював процес європейської інтеграції, запропонувавши об'єднати металургійну і вугледобувну галузі ряду європейських країн. Цей день вважається Днем народження Європейського Союзу.
Варто зазначити, що Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято.
Святкування Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
Цього дня традиційно відбувається багато різноманітних тематичних заходів у столиці та інших українських містах, проте в цьому році святкування пройде  в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)