24 / Травень, 2017
Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності на засіданні 17 травня зняв з розгляду та відправив  на доопрацювання в окремо утвореній робочій групі проект розпорядження Кабінету Міністрів  «Про затвердження Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період до 2020 року», підготовлений МВС України. Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.  
Проектом Програми визначено перелік завдань та заходів щодо облаштування та реконструкції державного кордону, джерела та обсяги фінансування, головні розпорядники бюджетних коштів. Так, передбачено, що фінансування Програми забезпечуватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів (на рівні обласних бюджетів), а також міжнародної фінансової і технічної допомоги.
Відповідно до Бюджетного кодексу, видатки на національну оборону, правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави здійснюються з державного бюджету України. Не зважаючи на те, що кошти бюджетів органів місцевого самоврядування не визначені джерелом фінансування цієї  Програми, але відповідно до Паспорту Програми, органи місцевого самоврядування зазначені як виконавці її заходів. «Враховуючи те, що бюджети органів місцевого самоврядування, розташованих на прикордонній територій, не є досить значними, для того щоб відволікати власні кошти на фінансування не притаманних їм повноважень, Асоціація міст України вважає неприпустимим перекладання додаткового навантаження на ці бюджети», – зазначив Олександр Слобожан.
АМУ з метою врахування інтересів місцевого самоврядування звернулась до Голови Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі та Міністра внутрішніх справ з проханням включити у склад робочої групи щодо доопрацювання проекту Урядового розпорядження про затвердження Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» представника Асоціації міст України.

 

  

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)