15 / Червень, 2018
До Асоціації міст України постійно звертаються органи місцевого самоврядування щодо надання пільг на житлову послугу - послугу з управління багатоквартирним будинком. Згідно з статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII до житлово-комунальних послуг належать житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком) та комунальні послуги.
 
На сьогодні окремі категорії громадян відповідно до спеціальних законів мають пільгу на користування житлом (квартирна плата)В той же час, змінами до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чорнобильцям надано (розширено) пільгу на управління багатоквартирним будинком. Аналогічні зміни до інших соціальних законів не були внесені. Крім цього, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства надано роз’яснення, що пільги на користування житлом (квартирну плату) можуть бути застосовані до житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком після внесення відповідних змін до законодавства.
 
Тому, Асоціація звертається до Мінсоцполітики стосовно законності надання пільг на житлову послугу – послугу з управління багатоквартирним будинком тим, хто має пільгу на користування житлом (квартирна плата).
 
Також Асоціація просить внести зміни до відповідних законодавчих актів та конкретизувати пільгу за житлово-комунальні послуги, на яку мають право деякі категорії громадян.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)