Члени РЄМР солідарні з українськими громадами та надають їм гуманітарну допомогу

19 / Березень, 2022
18 березня Асоціація міст України взяла участь в онлайн засіданні Робочої групи Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) для допомоги Україні.
Спеціальна робоча група була створена Секретаріатом РЄМР на третій день війни, зараз до її складу входять близько 30 представників та представниць національних асоціацій  та інших організацій органів місцевого самоврядування Європи.
Під час засідання генеральний секретар РЄМР Фабріціо Россі засудив агресію російської федерації проти України, висловив солідарність з українським народом і повідомив, що ініціював групу саме для конкретних дій, а не для політичних заяв.
Команда РЄМР постійно перебуває на прямому зв'язку з Асоціацією міст України (АМУ), моніторить ситуацію в країні, підтримує та поширює звернення і листи АМУ. Для членів РЄМР  започатковано регулярний інформаційни вісник, в якому публікується інформація про ситуацію в Україні та практики країн Європи щодо допомоги Україні.
Менеджерка з міжнародної діяльності АМУ Наталія Лазаренко подякувала Секретаріату та членам РЄМР за підтримку, громадам країн Європи за гуманітарну допомогу побратимам в Україні і допомогу біженцям з України, а також проінформувала про поточну ситуацію в країні, дії АМУ та потреби українських громад.
Під час обговорення діяльності інших організацій учасники обмінялися досвідом у передачі гуманітарної допомоги та ідеями щодо іншої допомоги Україні. Секретаріат РЄМР буде й надалі координувати свою діяльність з АМУ.
Нагадаємо, Асоціація міст України вже 20 років є членом CEMR -  з 2002 року, активно співпрацює з CEMR та бере участь у реалізації спільних проєктів.
Рада європейських муніципалітетів та регіонів (The Council of European Municipalities and Regions (CEMR)  - найстаріша і найбільша Європейська асоціація місцевих та регіональних влад, була заснована у 1951 році. РЄМР  об'єднує 60 національних асоціацій місцевих і регіональних влад з 42 країн Європи. Її діяльність базується на двох головних принципах: вплив на європейську політику та законодавство у всіх сферах, що впливають на муніципалітети та регіони; проведення форумів для обговорення проблемних питань за участі національних асоціацій .

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)