Дерегуляція у сфері землеустрою – тема практичної сесії у Дніпровському РВ АМУ

26 / Листопад, 2021
25 листопада у Дніпровському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшла практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
Відкрила захід виконавча директорка Дніпропетровського регіонального відділення АМУ Олена Молошна. Вона звернула увагу представників органів місцевого самоврядування на можливість отримати не лише професійні експертні роз’яснення, а й відповіді на проблемні питання, які виникають в робочих процесах громад, отримати корисні навички щодо можливих шляхів економії коштів та додаткових надходжень до місцевих бюджетів через сучасні механізми й інструменти управління.
Про основні аспекти національної інфраструктури геопросторових даних розповів Данило Кінь, молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії». Зокрема, він продемонстрував на практичних прикладах, як геопросторові дані та метадані використовуються для створення національної інфраструктури, роз’яснив важливість змін до збору інформації. Також презентував методичні рекомендації щодо оприлюднення геопросторових даних та метаданих на Національному геопорталі органами місцевого самоврядування, які представники громад отримали у роздрукованому вигляді.
  
Друга частина практикуму була присвячена електронним земельним торгам – аукціону, як важливому джерелу наповнення бюджету громад. Відтепер земельні аукціони відбуватимуться онлайн на державному електронному майданчику «ProZorro.Продажі». Як зауважив проєктний менеджер «Прозоро. Продажі» Владислав Уривський, з інформацією про проведення земельних аукціонів та результатами їх проведення може ознайомитися будь-хто на сайті ProZorro. Присутні отримали покрокову інструкцію порядку дій від створення електронного кабінету до отримання статусу «завершені торги».
Про зміни у земельному законодавстві розповідала фахівчиня із оціночних та землевпорядних робіт Тетяна Медвецька. Вона роз’яснила, як застосовуються норми закону стосовно вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. На практичних прикладах вона продемонструвала, як саме громадам реагувати на прийняті зміни. Крім того, експертка детально зупинилась на зміні повноважень у сфері контролю за охороною земель, у зменшенні ризиків втрат від надходжень до місцевих бюджетів. Разом з фахівцями органів місцевого самоврядування, які взяли участь у практикумі, розглянула переваги проведення інвентаризації земель громад, створення ГІС-систем для управління землями, підготовку вільних земель до електронних торгів.
На заході фахівці поділились цінними практичними порадами щодо можливих шляхів додаткових надходжень та економії коштів до місцевих бюджетів.
Відео заходу:

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)