До уваги громад: електронний сервіс екологічної звітності від міжнародної організації CDP

24 / Вересень, 2020
CDP (Carbon Disclosure Project) -  це міжнародна неприбуткова організація, яка запустила глобальну платформу (систему) розкриття інформації про навколишнє середовище та кліматичні дії. До цієї організації вже приєдналися понад 920 міст, штатів та регіонів та понад 8 400 компаній зі всього світу.
В організації зазначають, що міста, штати та регіони можуть розкривати і користуватися всіма послугами CDP абсолютно безкоштовно. Усі дані є публічною інформацією та доступні для широкого кола осіб. Теми, які підлягають розкриттю та аналізу в зазначеній системі: Небезпека клімату & Адаптація; Загальноміські викиди &Скорочення викидів, Можливості, Енергія, Транспорт, Їжа, Відходи, Водна безпека.
 
► Презентація «Протидія змінам клімату, що ґрунтується на аналізі даних» (переглянути)
 
Для яких цілей можна використовувати систему CDP:
  • Демонстрація того, що місто керує кліматичними ризиками та скороченням викидів
Це показує міжнародним органам, інвесторам та уряду, що органи місцевого самоврядування розглядають вплив кліматичних змін та роблять конкретні кроки для досягнення сталого майбутнього.
  • Створити шлях до дії
Для багатьох органів місцевого самоврядування, які стають на шлях до сталого розвитку, може стати викликом систематизація даних, які потрібно збирати. CDP керує такими даними, викладаючи основні ризики, можливості та джерела викидів, які необхідно враховувати. Процес розкриття інформації також може виділити сфери, де можна досягти найбільш ефективного прогресу.
  • Оцінка прогресу та обмін найкращими практиками
Платформа звітування CDP надає містам стандартизований і міжнародно визнаний спосіб запису їх екологічних дій. Звіт про CDP з року в рік створює уявлення про те, як міста прогресують, що дозволяє легко відстежувати, які дії мали найбільший вплив.Також система надає їм доступ до даних інших міст, дозволяючи вчитися у лідерів, адаптуючи інноваційні підходи для досягнення екологічної стійкості. Завдяки публікації та поширенню інформації, міста допомагають надихнути на інноваційні зміни, дивлячись на те, як інші міста у всьому світі вирішують власні проблеми зміни клімату.
  • Вітрина проектів для фінансування та інвестицій
Оскільки сталий розвиток стає все більш актуальним, світ фінансів шукає більше можливостей інвестувати в зелені проекти. Це відбувається в той момент, коли органи місцевого самоврядування шукають альтернативні джерела фінансування. Екологічна звітність може допомогти розблокувати сферу інвестицій, надаючи при цьому надійне джерело інформації про проекти, які очікують фінансування. Проаналізовані дані показують, що міста, які надають інформацію в системі CDP, мають багато проектів, які потребують інвестування. Звітуючи перед CDP, міста мають змогу показати своїм інвесторам, що вони готуються до майбутнього, скорочуючи витрати, сприяючи сталому розвитку. Програма «Matchmaker» з’єднує міста з інвесторами, що дозволяє підвищити екологічну стійкість у містах по всьому світу. Розміщуючи в системі CDP інформацію про свої кліматичні дані, міста можуть перетворити зобов’язання на дію та колективно відстежувати їх прогрес.
 
► Шлях у розкритті інформації в системі:
- місто вирішує оприлюднити свої дані;
- створення облікового запису в онлайн-системі;
- заповнення анкети;
- CDP забезпечує відгуки з оцінкою;
- CDP оцінює відповіді;
- основний користувач подає відповіді раніше кінцевого терміну;
- загальнодоступні дані для всіх;
- дані використовуються та поширюються;
- міста з А-списком запрошуються до нагород.
 
Щорічно CDP проводить оцінювання міст і компаній та вимірює прогрес їхніх кліматичних дій. Таким чином організація прагне стимулювати компанії та міста до екологічних дій та направити їх на шлях лідерства в  досягненні екологічної прозорості та діях. Крім того, організація кожного року публікує каталог компаній «A List», до якого входять міста та  підприємства, які не тільки розробили плани дій щодо адаптації до змін клімату, а також публічно повідомили про такі речі, і який прогрес вони досягли у досягненні таких цілей.
 
Критерії оцінки CDP:
Розкриття D - міста на початку свого шляху до виявлення впливу клімату та / або визнання інформаційних прогалин;
Усвідомлення C - міста, що розуміють, вимірюють та повідомляють про вплив клімату;
Управління B - міста, що сприяють пом'якшенню кліматичних змін та підвищенню їх стійкості;
Керівництво A - міста, що встановлюють і відповідають амбітним цілям боротьби з кліматом.
 
Контактна інформація:
З Анкетою CDP можна ознайомитися за посиланням
Дізнатися більше про CDP - за посиланням
У разі виникнення запитань - звертатися за ел.адресою tocities@cdp.net
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)