24 / Жовтень, 2019
22 жовтня відбулась презентація електронного продукту під назвою «Е-контракт», який інтегрує і автоматизує процеси трьох державних систем: Державної казначейської служби, Міністерства фінансів України (E-data – Spending – витрати бюджетних коштів), Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства (Prozorro). Проєкт має допомогти впорядкувати процедуру укладання договорів – від ініціативи до звітування. Окрім цього це новий інструмент для аналізу даних, що є важливою передумовою для прийняття ефективних рішень. А також «Е-контрак» допоможе контролювати використання публічних коштів.
Планується, що завдяки даному проєкту всі договори в Prozorro та Казначействі будуть переведені у формат придатний для аналізу – в електронну форму. Старт планується через півроку.
Окрім цього Міністерство цифрової трансформації активно працює над повноцінним запуском технології SmartID, що передбачає отримання кваліфікованого електронного підпису менше ніж за хвилину. Скористатися підписом можна буде з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету. Це дозволить суттєво прискорити процес та розширити зону дії цифрових послуг для громадян і бізнесу. Однією з цілей міністерства є входження Україна у найближчі три роки увійшла до ТОП-3 країн у відкритті даних у світі.
Довідково:
Отримати інформацію про використання публічних коштів можна з цілого ряду джерел, розміщених на різноманітних платформах.
  • Е-data (Єдиний веб-портал використання публічних коштів) є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно із Законом «Про відкритість використання публічних коштів». Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним, що надає можливість задоволення публічного інтересу щодо процесів контролю, утворення, розподілу та використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органами Пенсійного фонду, підприємствами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Е-data містить три модулі open budget, spending, IFIs projects.
  • Open budget державний веб-портал бюджету. Це форма презентації основних бюджетних показників, спрямована на інформування в доступній формі про основні цілі, завдання та пріоритети бюджетної політики, джерела наповнення бюджету, обґрунтування бюджетних витрат, планові і досягнуті результати використання бюджетних коштів.
  •  Spending єдиний веб-портал використання публічних коштів. Є найбільшою відкритою базою даних публічних фінансів України. Портал розроблено на виконання вимог Закону України від 11 лютого 2015 року № 183-VIII "Про відкритість використання публічних коштів". Метою порталу є забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб'єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. На порталі розміщено  трансакції держави, інформацію про стан виконання договорів та фінансові звіти. Усе у форматі open data.
  • IFIs projects державний веб-портал реєстру проєктів соціального і економічного розвитку України, які реалізуються із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. На порталі у доступній формі оприлюднена інформація по проєктах, а також є статистика для розуміння динаміки використання коштів по роках та структури фінансування проектів за галуззю реалізації, за кредиторами та відповідальними виконавцями. На порталі ви можете знайти інформацію про проекти, які були впродовж усіх років співробітництва України з МФО.
  • Prozorro один з найпопулярніших відкритих ресурсів, який пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги, що були оголошені з 31 липня 2016 року.  Державні организації-замовники оприлюднюють тендерні оголошення (а учасники аукціону беруть участь в торгах) за допомогою модулю електронного аукціону, доступ до якого вони отримують, зареєструвавшись на авторизованих електронних майданчиках. Модуль аукціону відповідає за те, щоб інформація потрапляла до центральної бази даних та оприлюднювалася на порталі та всіх інших майданчиках одночасно. Портал, база даних та модуль електронного аукціону разом з партнерами та стейкхолдерами формують Єдину систему електронних  публічних закупівель ПроЗорро (ProZorro). Дані Єдиної системи електронних закупівель є дозволеними для їх подальшого вільного використання та поширення. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)