Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ - тема практикуму у Харківському РВ АМУ

27 / Жовтень, 2017
26 жовтня у Харківському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ». Захід організовано в рамках Проекту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники – міські голови та їх заступники, начальники профільних управлінь та відділів, запрошені експерти та консультанти Харківського регіонального відділення Асоціації міст України на чолі із виконавчим директором Віктором Мирошником.
Під час заходу учасники ретельно розібрали актуальні аспекти формування ринку управління багатоквартирним будинком на реальних прикладах та із застосуванням правої бази. Присутні відзначили, що це дуже непроста проблематика, у якій навіть непросто розібратися навіть суб’єктам господарювання, які надають послуги населення, бо в кожного з них свій погляд на цей процес.
«Більшість реформ, що крокують країною обіцяють людям покращення майбутнього – але жити добре люди хочуть вже сьогодні та виникає велика недовіра до змін, - переконує присутніх Аліна Жесткова, керівник Харківського центру ефективного управління багатоквартирними будинками, - щоб щось змінилося треба багато зробити, само по собі нічого не покращиться».
  
Про фінансову участь органів влади у виконанні робіт по термомодернізації багатоквартирних будинків розказав присутнім регіональний представник інституції IFC Олег Масленников. «Проекти з підвищення енергоефективності вигідні і мешканцям будинків, і міської владі. Мешканцям – тому, що будинок стає комфортнішим, а платити за комунальними рахунками треба менше. Міським керманичам – тому, що, споживаючи менше, будинки знижують навантаження на мережі, а, отже, і втрати тепла в останніх стають меншими. Так що вигода очевидна», - переконує експерт, наводячи реальні приклади у місті Харкові.
Алгоритм взаємодії органів місцевого самоврядування з ОСББ – одне з ключових питань, яке обговорили на практикумі. Про нього розказала Президент ради голів ОСББ, заступник голови Національної ради з питань створення та функціонування ОСББ при КМУ Наталія Олійник.
 
Директор Центру підвищення кваліфікації ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Валентина Прасол, яка вже 20 років веде процес ОСББ розкрила тему організації підготовки та навчання посадових осіб і голів ОСББ щодо створення та діяльності ОСББ.
За результатами практикуму було прийнято рішення розповсюдити пакет напрацьованих документів з діяльності ОСББ та провести відповідну роботу в громадах Харківської області.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)