11 / Листопад, 2016

         11 листопада 2016 року відбулась зустріч-фасилітація «Кроки у проблемних питаннях для опорних шкіл». Участь у заході взяли директори та педагогічні працівники опорних шкіл із різних куточків України. Зустріч організована Центром інноваційної освіти «Про.Світ». На захід були запрошені аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова та заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко.

         Зустріч проходила у форматі «світового кафе», що сприяло побудові діалогу між учасниками та експертами. Педагогічні працівники формулювали найактуальніші, на їхню думку, питання, а саме:

  • Чи буде забезпечено автономію опорних шкіл?
  • Чи нададуть можливість директорові вирішувати кадрові питання?
  • Що таке сертифікація?
  • Як скоротити педагогічного працівника, якщо той не хоче йти зі школи, але й не працює якісно?
  • Як фінансуватимуться опорні школи?
  • Яку участь в організації роботи опорних шкіл беруть органи управління освітою?
  • Як захистити педагогічного працівника від скорочення?

      Експерт Асоціації міст України Людмила Мозгова розповіла про систему фінансування опорних шкіл на 2017 рік, прокоментувала зміни, що очікуються в законодавстві. Поділилась досвідом роботи з педагогічними працівниками та зауважила про необхідність забезпечення нормативно-правовими документами шкіл, оскільки не всі обʼєднані територіальні громади мають у своїй структурі органи управління освітою та відповідних фахівців.

        Заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко повідомив про особливості формування освітніх округів у системі освіти та наголосив, що вже наявні Штатні розписи опорних шкіл, на які педагогічна громада вже давно очікувала.

      Учасники зустрічі-фасилітації подякували експертам.

      На наступному тижні така зустріч відбудеться з іншими представниками опорних шкіл.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)