03 / Вересень, 2019
Міністр освіти та науки України Ганна Новосад розповіла, коли її Міністерство та Уряд зможуть збільшити зарплати вчителів та вихователів садочків. Про це вона розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".
У неї запитали, чи можуть найближчим часом збільшитись зарплати вчителів.
"Ми абсолютно переконані, що наші педагоги на усіх ланках освіти мають отримувати достойну заробітну плату. Все залежить від того, що може дозволити собі конкретно зараз наш загальнодержавний бюджет. Я особисто переконана, що ми маємо виконувати норму закону про освіту, яка передбачає до 2023 року суттєве підвищення заробітної плати. Ми спільно з Міністерством фінансів зараз розробляємо окремий підхід до того, як ми можемо змінити систему оплату праці, сьогодні матимемо окрему розмову з прем'єром, і сподіваюсь з президентом, який збиратиме новообраних міністрів на зустріч, і про це ми також проговоримо. Як ми можемо швидко рухатися по зміні системи оплати праці, яке дозволить отримувати набагато кращу заробітну плату", - відповіла новообраний Міністр. 
За її словами, вона дуже чітко розуміє, що є окремі категорії педагогів, які отримують набагато менше порівняно з іншими. І це насамперед вихователі дитячих садків.
"Вихователі дошкільних закладів отримують неадекватну, маленьку заробітну плату. Це те що потрібно змінювати. Зараз питання заробітних плат вихователів дошкільних закладів, воно є повноваженням органів місцевого самоврядування і це їхнє питання чи доплачувати і в якому розмірі доплачувати. Але проблема в тому, що загалом оклади вихователів дошкільних закладів є не високими, і це те, що потрібно змінювати на державному рівні ми маємо вирішити, як ми можемо допомогти тим місцевим бюджетам, які не тягнуть вищі доплати вихователям садочків. І це ми будемо обговорювати найближчим часом в Уряді", - пояснила Новосад.
Асоціація міст України вітає таку позицію нового очільника Міністерства освіти і науки України Ганни Новосад, оскільки про необхідність забезпечити компенсацію місцевим бюджетам на виконання рішення Уряду АМУ наголошувала не раз. Сподіваємось, що нового Міністра підтримають і в Уряді.

Джерело

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)