Херсонське РВ АМУ провело онлайн-практикум щодо правового забезпечення діяльності територіальних громад

10 / Листопад, 2020
9 листопада Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України провело для представників органів місцевого самоврядування онлайн-практикум у форматі круглого столу з питань правового забезпечення діяльності територіальних громад.
Учасники: новообрані голови громад, а також їх заступники, секретарі рад, юристи, фінансисти.
Спікерами заходу виступили регіональні консультанти Херсонського РВ АМУ.
На практикумі обговорювалися питання перших кроків громад після місцевих виборів, формування порядку денного перших сесій рад, регламенту їх роботи. Також були розглянуті організаційні та кадрові питання, проведення інвентаризації комунального майна в громадах, що приєдналися до діючих територіальних громад або в тих, які щойно набули цього статусу.
Роботу практикуму відкрила Виконавчий директор РВ АМУ Лариса Оленковська. У вітальному слові вона зазначила, що регіональні консультанти АМУ, які працюють у рамках проєкту «ПУЛЬС» під час виїзних і онлайн консультацій роз’яснювали представникам апаратів рад та депутатських корпусів, як підготуватися до перехідного періоду і роботи в новому статусі після місцевих виборів. в тихгромадах, де до цього поставилися з усією відповідальністю та зацікавленістю, процес відбувається простіше та передбачуваніше. «Сьогодні доводиться надолужувати певні прогалини та починати долати перехідний період - хтось на півдорозі цього процесу, а хтось починає з нуля. Передусім – готувати перші сесії, з’ясовувати, чим володіють громади та які підводні камені можуть пригальмовувати процес змін. Адже одночасно з формуванням нових громад триває бюджетний процес та формування нового головного фінансового документу на наступний рік», -  наголосила Лариса ОленковськаЗокрема, вона зосередила увагу на роз’ясненні основних організаційних питань, кадрових нюансів під час формування нових штатів, створенні старостинських округів, обгрунтуванні їх кількості та особливостях призначення старост.
Представники Новокаховської міської ОТГ поділилися досвідом щодо вирішення організаційних питань. Начальник оргвідділу міської ради Роман Пашкевич розповів про формування старостатів, процес реорганізації, затвердження оновленої структури міської ради після приєднання селищних та сільської рад, про функції старост та фахівців, яких залишили на місцях, щоб надання послуг в старостатах і надалі було комфортним для місцевих жителів. Він зазначив про утворення управлінь, які набули особливих функцій у процесі реалізації програми розвитку старостинських округів. Це дозволило не тільки зберегти, а й покращити якість адміністративних послуг для жителів. Слова колеги підтвердив й в.о. старости Дніпрянського старостинського округу Новокаховської ОТГ Анатолій Білий, який зазначив, що справа полягає як у покращенні якості надаваних послуг, так і в можливості контролю за фінансуванням, створенні прозорих та зрозумілих умов спільної діяльності.
Консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька розповіла про ключові зміни у фінансових взаємовідносинах нових громад, забезпечення питань наповнюваності місцевих бюджетів, адже органи місцевого самоврядування отримали розширене коло повноважень, тому виникає більше організаційно-кадрових питань: потрібно правильно провести реорганізацію та наповнити штати, щоб кожен працівник був переведений/прийнятий на роботу відповідно до чинного законодавства. Також вона ознайомила учасників з новелами законодавства в частині фінансового забезпечення діяльності громад, детально розглянувши функції розпорядників коштів.
Під час онлайн-заходу учасникам заходу були презентовані зразки напрацьованих документів, законодавчі підґрунтя кожного наступного кроку органу місцевого самоврядування - від оголошення результатів місцевих виборів, реєстрації депутатів до проведення першої сесії, формування порядку денного сесій та проектування майбутнього спільного бюджету тощо.
Крім того, спікери відповідали на запитання, які представники громад надсилали в чаті та ставили онлайн. Учасники практикуму мали можливість розповісти про поточну ситуацію в громаді після місцевих виборів та отримати рекомендації фахівців щодо того, яким чином розв’язати ту чи іншу проблему або вибудувати алгоритм подальших дій.
 
Нагадаємо, АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)