13 / Лютий, 2020
12 лютого Уряд прийняв постанову «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Мета документу - впровадження механізму ідентифікації у відомостях Державного земельного кадастру об’єктів нерухомого майна, зокрема, будівель, споруд, інженерних мереж, розташованих на земельних ділянках, а також частин земельних ділянок на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди шляхом присвоєння відповідним об’єктам облікових номерів для забезпечення електронної інформації взаємодії між Державним земельним кадастром, Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва та адресним реєстром у режимі реального часу, удосконалення інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, іншими кадастрами та інформаційними системами.
Це важливий крок на шляху побудови єдиної державної інформаційної системи, яка б містила геопросторові дані різних кадастрів та інформаційних систем, що гарантує змогу надання статусу офіційних даних інформації, яка міститься в інформаційних шарах Публічної кадастрової карти.
Окрім того, цією постановою запроваджується можливість реалізації пілотного проєкту Держгеокадастру щодо національної інфраструктури геопросторових даних.
Станом на сьогодні, Держгеокадастром ведеться робота щодо створення окремих інформаційних шарів про мережу автомобільних доріг та об’єкти енергетичної інфраструктури, що надасть змогу отримувати оперативну інформацію про транспортну систему України, стан доріг, об’єкти дорожнього сервісу, планувати розвиток міст та дасть можливість спростити процедуру підключення до електромереж.
Асоціація міст України підтримує такі кроки Уряду. Взаємодія кадастрів і реєстрів є важливим етапом, що створює можливості для забезпечення ефективного прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування під час розпорядження землями, а також задоволення потреб власників і користувачів земельних ділянок у достовірній і повній інформації щодо кількісних та якісних характеристик цих земельних ділянок.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)