Кіровоградське РВ АМУ провело онлайн-практикум щодо механізмів взаємодії влади, бізнесу та громади +ВІДЕО

21 / Травень, 2021
21 травня у Кіровоградському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Механізм взаємодії влади, бізнесу, громади». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Кіровоградського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: голови громад та депутати місцевих рад, фахівці і спеціалісти профільних структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад.
Звертаючись із вітальним словом до учасників заходу виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна нагадала про актуальні для місцевого самоврядування питання, які нині активно відстоює Асоціація міст України, а саме: збереження в бюджетах громад 5% роздрібного акцизу з тютюну; ухвалення законопроєктів №5066, №5066-1, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків; вирішення критичної ситуації, що склалася у сфері комунальної теплоенергетики, яка нині призводить до припинення централізованого гарячого водопостачання у 120 містах, де проживають 5 млн людей, а восени може призвести до зупинки централізованого теплопостачання.
  
Модератором заходу виступила директорка департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради Ніна Рахуба. Вона ознайомила учасників з основними алгоритмами об’єднання бізнесу, влади та громади заради економічного, соціального та культурного розвитку. Зокрема, спікер ґрунтовно роз'яснила етапи та інструменти впровадження і функціонування громадського бюджету Кропивницької громади, як механізму взаємодії міської влади з громадою міста. Модератор окремо зупинилася на особливостях вимог до поданих проєктів, умов співфінансування, проведення прозорої процедури визначення переможців конкурсу "Громадський бюджет" та їх реалізації.
Під час практикуму були розглянуті основні положення міської програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2023 роки. Структура документу та її основні завдання сформовані із урахуванням повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Законом України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва". «Одним із важливих завдань Програми є створення сприятливого бізнес-клімату через удосконалення нормативно-правових актів із залученням до цієї роботи представників бізнесу. Не менш важливим завданням Програми є надання різних видів підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва. На реалізацію програми цього року з міського бюджету виділено 222 тис. грн, які будуть спрямовані на надання фінансової допомоги на підтримку суб'єктів господарювання на умовах співфінансування з Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області, надання фінансової допомоги на часткову компенсацію відсотків за кредитами, відзначення кращих підприємців, проведення конкурсу "Кращий роботодавець року". І ми ставимо за амбітну мету – збільшення обсягу такої підтримки із міського бюджету, разом із цим працюємо над залученням грантових коштів для підтримки бізнесу. У наших планах на найближчий період є створення Центру "Бізнес.Дія"», - зазначила Ніна Рахуба.
Серед досягнень Кропивницької громади вже у поточному 2021 році вона назвала перемогу громади у конкурсі - відборі міст-учасників першої хвилі Програми "Індекс конкурентоспроможності міст", яка має на меті розробку докладних рекомендацій у вигляді програми та дорожньої карти для покращення бізнес-клімату на території. Окремо спікер зупинилася на прикладі розробки проєкту зі створення платформи "Діловий Кропивницький онлайн (BusinessKrop-online)" як інструменту дії бізнесу в умовах карантинних обмежень під час пандемії.
Наприкінці практикуму модератор відповіла на питання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Кіровоградського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)