17 / Травень, 2019
17 травня у Черкасах проходив другий день засідання Секції АМУ з питань житлово-комунального господарства. 
Нагадаємо, 16-17 травня у Черкасах проходить засідання Секції АМУ з питань ЖКГ. Захід проводиться в рамках в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Сьогодні учасники роботи Секції відвідали об’єкти КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та КП «Черкасиводоканал». 
У ході екскурсії на КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» представники міст  ознайомилися з реалізованими інженерно-технічними рішеннями при встановленні у котельні когенераційної установки (вул.Сумгаїтська, 13), з реалізацією проекту з переведення котелень на палети та на щепу, організацією роботи абонвідділу.
 
  
На сьогодні в Черкасах працює сім котелень на альтернативному паливі (6  – на пелетах і одна на щепі). Як правило, використовуються відходи деревини та кукурудзи. Усі ці котельні належать до комунальної власності, тобто до «Черкаситеплокомуненерго». ЦІ котельні обслуговують будівлі дитячих садочків, школи, санаторію, приміщення 2-ої лікарні та обласної лікарні. Загалом у рік використання альтернативного палива дозволяє зекономити  2–3 млн куб м газу. Адже собівартість виробництва тепла з альтернативних джерелах значно нижче, аніж на природному газі.
 
В Черкасах за рахунок кредитних коштів у житлових будинках проводиться встановлення автоматизованих індивідуальних теплових (ІТП), що дає змогу регулювати теплоспоживання залежно від потреб споживачів. Крім того, зменшується споживання паливно-енергетичних ресурсів та витрати на опалення. Населення, що проживає у житлових будинках, де встановлені ІТП,  отримують платіжки на сплату за теплову енергію на 10-18% менші в залежності від температури навколишнього середовища, ніж ті, хто проживає у будинках без ІТП. 
За рахунок встановлення у котельнях когенераційних установок збільшилося власне виробництво електричної енергії. Крім того, це дає можливість відмовитись від закупівлі електричної енергії від Черкасиобленерго. За рахунок споживання електричної енергії власного виробництва на когенераційних установках та різниці вартості електричної енергії від обленерго та собівартістю електричної енергії власного виробництва підприємство отримує економію у розмірі до 30%. 
На КП «Черкасиводоканал» учасники Секції ознайомилися з роботою абонвідділу, головною насосною станцією, станцією третього підйому та гіперболоїдною вежею «Шухова».
На КП «Черкасиводоканал» проведено модернізацію міських насосних станцій Осучаснення обладнання відбулося в рамках інвестиційної програми. Результат – безперебійна робота станцій та висока енергоощадність.
   
 
Всього на станції третього підйому наявні шість насосів, які працюють попарно. Процес максимально автоматизований, що дозволяє вносити корективи із центральної диспетчерської. Таку ж систему управління встановлено і на головній каналізаційній насосній станції. Вона забезпечує водовідведення більшої частини міста і протягом доби перекачує в середньому 50 тис куб м води. Вартість робіт з модернізації обладнання – майже 3 млн грн. У плані розвитку підприємства - подальше вдосконалення систем водопостачання та водовідведення для безперервної роботи та забезпечення комфорту черкащан.
Учасники засідання Секції АМУ з питань ЖКГ мали можливість обмінятися досвідом, провести дискусії з проблемних питань, напрацювати пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства в галузі житлово-комунального господарства, а також побачити новітні практики  Черкаських комунальників та розповісти про власні інноваційні досягнення і перспективи розбудови ЖКГ на інвестиційно-інноваційних засадах.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)