07 / Вересень, 2017
Відповідно до частини першої статті 37 Бюджетного кодексу України Міністерство фінансів подає Кабінету Міністрів для розгляду проект закону про Державний бюджет та вносить пропозиції щодо термінів і порядку розгляду цього проекту в Кабінеті Міністрів. Уряд, у свою чергу, відповідно до частини 3 цієї статті, приймає постанову про схвалення проекту закону про Держбюджет та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді та Президенту України не пізніше 15 вересня року, що передує плановому.
Асоціація міст України вітає таке планове, виважене рішення та злагоджену роботу Міністерства фінансів, оскільки розгляд проекту кошторису країни в останні години бюджетного періоду призводить до неможливості опрацювання багатьох доречних пропозицій та зауважень, недопрацювання багатьох норм на наступний бюджетних період, які доводиться врегульовувати протягом бюджетного періоду в процесі виконання бюджетів.
Нагадаємо, 29 серпня за ініціативою АМУ Мінфін провів бюджетні консультації з всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування щодо основних підходів та особливостей формування місцевих бюджетів на 2018 рік (читати).
За результатами бюджетних консультацій між Мінфіном та Асоціацією міст України оформлено протокол, який є важливим документом для захисту інтересів органів місцевого самоврядування, оскільки додається до проекту закону про Державний бюджет України на 2018 рік. У протоколі вказані всі проблеми формування місцевих бюджетів, які порушені Асоціацією міст України.
За словами Міністра фінансів Олександра Данилюка, розроблений документ більш якісний і реалістичний, а також збалансований, ефективний і розрахований на перспективу.
«Сьогодні вніс проект бюджету-2018 на розгляд Кабміну – своєчасно, як і передбачено законодавством. До 15 вересня проект держбюджету-2018 буде представлено на розгляд парламенту. Бюджет «під ялинку» – це вже минуле. Але тут справа не тільки в дотриманні термінів, але і в якості самого документа», – зазначив Олександр Данилюк на своїй сторінці в Facebook. Крім того, підкреслив Міністр фінансів, вперше в історії України бюджет розпланований на основі трирічної резолюції.
В документі виділені основні пріоритети використання державних коштів. Це - освіта, медицина, оборона і безпека, соціальна сфера, децентралізація, підтримка фермерів, ремонт та будівництво доріг тощо.
Дефіцит бюджету скоротився до 2,4%, а доходи загального фонду зведеного бюджету вперше перевищили 1 трлн гривень і досягли 1 трлн 30 млрд гривень.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)