28 / Листопад, 2019
28 листопада у Верховній Раді України розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Місцеві фінанси». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь представники громад-членів Асоціації міст України, які працюють у сфері управління місцевими фінансами.
  
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відкрив захід та звернувся з вітальним словом до учасників. Він розповів, що АМУ уже кілька років поспіль проводить у співпраці з Апаратом Верховної Ради України такі практикуми за різними напрямами. Ці заходи дуже популярні серед працівників органів місцевого самоврядування і тому відбір учасників відбувається на конкурсних засадах. Сьогоднішній практикум присвячений темі «Місцеві фінанси» і його учасники -  фахівці з управління фінансами - ознайомляться з принципами законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримають практичні знання і навички з розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів. Такі знання дуже корисні для представників органів місцевого самоврядування, зокрема і для фінансистів, адже Асоціація міст України активно залучає їх до підготовки пропозицій щодо змін бюджетного законодавства. О.Слобожан подякував за співпрацю Комітету Верховної ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також особисто заступнику Керівника Апарату Верховної Ради України Олександру Мартиненку та передав йому слово.
   
Олександр Мартиненко відзначив  роль АМУ у законодавчому процесі  та реалізації реформ, зокрема бюджетної децентралізації. Він сказав, що практикуми мають важливе значення у контексті залучення органів місцевого самоврядування до розробки законодавства та впровадження децентралізації. О.Мартиненко нагадав, що О.Слобожан безпосередньо був залучений до розробки реформи місцевих фінансів та міжбюджетних відносин та подякував  Асоціації міст України за співпрацю.
Головний консультант відділу з питань конституційного, кримінального, адміністративного законодавства та судово-правової реформи Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Михайло Саврук розповів учасникам про законодавчу процедуру та правила проектування законодавчих актів.
Про участь органів місцевого самоврядування у законотворчому процесі та інструментарій комунікації з парламентом розповіла керівник відділу Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Ольга Мікрюкова
  
Оксана Мірошниченко, головний науковий консультант Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України презентував особливості здійснення експертизи законопроектів.
Тему «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив» презентував  Голова громадської організації "Інформаційно-правовий центр «Захист права на інформацію»" Олександр Лашко.
Далі у програмі практикуму – круглий стіл з питань управління місцевими фінансами за участі представників секретаріату парламентського Комітету з питань бюджету, Міністерства фінансів України, міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України. Модератором виступить аналітик АМУ з питань місцевих фінансів Тетяна Палійчук
Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра місцеві фінансисти матимуть можливість ознайомитися з роботою Сховища№1 Державної скарбниці України.
По завершенню практикуму усі учасники отримають сертифікати.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)