30 / Серпень, 2019
Сьогодні, 30 серпня 2019 року, у Міністерстві освіти і науки України відбулось попереднє засідання Оргкомітету з проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Участь у засіданні від Асоціації міст України взяла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.
Під час зустрічі Павло Хобзей звернувся до учасників, у тому числі до Асоціації міст України, із проханням долучитись до проведення та організації конкурсу.
Керівник експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти директорату професійної освіти Вікторія Карбишева розповіла про наявність юстованого наказу Міністерства освіти і науки України від 16.07.2019 року № 984 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Worldskills Ukraine» (набуде чинності після офіційної публікації 6 вересня 2019 року) та етапи проведення конкурсу.
Згідно з пунктом 1 частини ІІ Положення участь у конкурсі беруть «робітники (службовці), фахівці, здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти віком від 18 до 22 років».
Під час попереднього засідання також оговорили орієнтовний перелік робітничих професій та напрямів конкурсу. Серед них, зокрема, помічник машиніста тепловоза, зварювальник, електромонтер, машиніст крана, токар, вогнетримник, машиніст екскаватора, машиність бульдозера, машиніст насосних установок, мехатронік, оператор станків чпу, механік з обслуговування важкої техніки, технології моди, перукарське мистецтво, кухарі. Розглядається можливість включення до цього списку професій будівельника та сантехніка.
Планується, що Асоціація міст України долучиться до проведення регіональних (відбіркових) етапів Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE». Основні напрями співпраці АМУ із засновником конкурсу Міністерством освіти і науки України у частині проведення регіональних етапів будуть обговорені після затвердження новим Міністром освіти і науки України Ганною Новосад наказу про затвердження Оргкомітету.
У той же час аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова висловила готовність поширити інформацію серед міст про конкурс та сприяти діалогу представників місцевого самоврядування міст із організаторами регіональних відборів, оскільки ринок праці великих міст украй потребує високваліфікованих працівників робітничих професій.
Наступне засідання відбудеться у першій декаді вересня.

Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)