25 / Лютий, 2021
24 лютого на сайті НАК «Нафтогаз України» опубліковано алгоритм отримання підприємствами ТКЕ розстрочки з оплати різниці між ціною природного газу для підприємств теплопостачання, яка визначена за режимом ПСО, та ціною природного газу, врахованою в тарифах на послуги з теплопостачання для населення, за якими протягом опалювального періоду 2020/2021 року фактично нараховується плата кінцевим споживачам (населенню).
НАК «Нафтогаз України» підготував проект додаткової угоди та процедуру, яку мають пройти підприємства ТКЕ для отримання відтермінування. Зокрема, виробник теплової енергії повинен:
Надіслати до НАК «Нафтогаз України» (поштовим та/або електронним зв’язком) звернення стосовно отримання до 30 вересня 2021 року відстрочки платежу у відповідності до положень Меморандуму;
Отримати від НАК «Нафтогаз України» на електронну адресу проект додаткової угоди для оформлення і підписання;
Отримати довідку органу, що встановив чинний тариф на послуги з теплопостачання для населення, в якій зазначено номер та дату рішення про встановлення тарифу, розмір тарифу, дату набуття чинності тарифу, період дії тарифу та враховану в цих тарифах ціну природного газу. У разі, якщо встановлення тарифів для контрагента не передбачено чинним законодавством, він надає довідку за підписом керівника та головного бухгалтера про ціну природного газу, яка враховується за відповідний період (місяць) в розрахунках тарифу на тепло для споживачів.
Оформити належним чином проект додаткової угоди, а саме: зазначити в ній ціну природного газу із довідки; підписати угоду уповноваженою особою; у двох екземплярах разом з оригіналом довідки надати в НАК «Нафтогаз України» для подальшого оформлення.
Отже, завдяки активній позиції Асоціації міст України зменшено фінансовий тягар підприємств ТКЕ, який вони несуть протягом опалювального сезону.
Наступним кроком, спрямованим на реалізацію Меморандуму, очікуємо визначення Мінфіном джерела та механізму компенсації НАК «Нафтогаз України» оплати різниці ціни природного газу. Підкреслюємо, що відповідно до укладеного Меморандуму така компенсація не покладається на місцеві бюджети.

Нагадаємо, 9 лютого 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Підписання відбулося в залі Міністерства розвитку громад та територій України.
10 лютого 2021 року Голова АМУ Віталій Кличко звернувся до Прем’єр-міністра України створити Антикризовий штаб, який має розробити та затвердити план із фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетичного комплексу.
23 лютого 2021 року під головуванням Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля та за участі представників Асоціації міст України відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу, на якому було затверджено План дій з реалізації Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, який також передбачає надання відповідної розстрочки.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)