О. Слобожан: АМУ вкотре наголошує, що метою реформи є спроможність громад надавати якісні послуги та задовольняти потреби жителів

24 / Грудень, 2019
24 грудня в Українському кризовому медіа-центрі відбулося експертне обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Тема дискусії – (Де)централізація у Конституції: чи всі зміни на користь?
 Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
 
Асоціація міст України як захисник інтересів органів місцевого самоврядування наголошує, що мета реформи децентралізації полягає не у кількості об’єднаних громад або відкритих ЦНАПів, а у формуванні спроможних органів місцевого самоврядування, які можуть надавати якісні послуги і задовольняти потреби громад, - відзначив О.Слобожан.
Щодо законопроєкту Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), №2598 від 13.12.2019р., Виконавчий директор АМУ зазначив, що при його розгляді порушена процедура, зокрема, не отримано висновків від парламентських Комітетів з питань інтеграції України з Європейським Союзом, з питань антикорупційної політики, з питань бюджету.
Також О.Слобожан наголосив, що АМУ не підтримує цей законопроєкт та зупинився на зауваженнях Асоціації міст України (завантажити інфографіку).
Пропонуємо переглянути відео виступу Олександра Слобожана.
 
 

В обговоренні також взяли участь Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у 2014-2019 роках, Микола Княжицький, народний депутат України, Інна Совсун, народна депутатка України, Ігор Коліушко, керівник Центру політико-правових реформ, Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій, Олена Бойко, народна депутатка 8-го скликання,  Олександр Корінний, голова Асоціації об’єднаних територіальних громад, Валентина Полтавець, виконавча директорка Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Повне відео доступне за посиланням

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)