Онлайн-практикум Донецького РВ АМУ щодо актуальних питань земельних відносин +ВІДЕО

20 / Травень, 2021
20 травня у Донецькому РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «1. Стан розвитку НІГД (Національної інфраструктури геопросторових даних) в Україні та перспективи для громад. 2. Здійснення контролю за охороною земель. Перспективи для громад. (важелі адміністративно-штрафного впливу на порушників, поповнення місцевого бюджету та ін.)». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Донецького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: голови громад та депутати місцевих рад, фахівці і спеціалісти профільних структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад.
У вступному слові заступник виконавчого директора Донецького РВ АМУ Леонід Кисельов висловив сподівання, що організований захід буде корисним для представників територіальних громад та допоможе їм розібратися у законодавчих змінах. Він також звернув увагу на відстоювання прав громад та законодавчі ініціативи АМУ щодо збільшення і справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів, зокрема, мова йшла про законопроекти №5066 та №5066-1.
 
Модераторкою практикуму виступила в.о. директора ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Тетяна Медвецька, яка ознайомила учасників з останніми новаціями земельного законодавства. Вона надала ґрунтовні роз’яснення громадам Донецької області стосовно порядку отримання інформації з фонду документації із землеустрою, необхідної для перевірки вірності формування земельних ділянок, що передаються Держгеокадастром в комунальну власність. Також гостро постає питання недоотримання коштів місцевих бюджетів за користування земельними ділянками, які знаходяться у постійному користуванні та власності суб’єктів господарювання платників єдиного податку. «У зв'язку з недоотриманням коштів бюджетами за користування земельними ділянками, які знаходяться у постійному користуванні або у власності суб’єктів господарювання – платників єдиного податку, необхідно внести зміни до Податкового кодексу України: виключити пільгу по платі за землю для платників єдиного податку. Проблематику з цього питання вирішують на найвищому рівні бюджетні аналітики та працівники Асоціації міст України», – наголосила експертка.
Молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» Данило Кінь проінформував про стан розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні та перспективи розвитку для громад. Розкриваючи суть і основні положення Закону «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» №554-ІХ, спікер зазначив, що прийнятий 13 квітня 2020 року законодавчий акт забезпечує інтегрування України до європейської та глобальної інфраструктури просторових даних.
Екс-Директор департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, практикуючий адвокат у сфері земельних відносин Олександр Панасюк розповів про здійснення контролю за охороною земель, види порушень та можливі наслідки для формування територій громад. Він відповів на найбільш актуальні питання громад у сфері контролю за охороною земель та підкреслив, що ефективний контроль є дієвим інструментом поповнення місцевого бюджету.
Презентаційні матеріали практикуму:
Презентація «Стан розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні та перспективи для громад» (ознайомитися)
Методичні рекомендації експертів практикуму, питання-відповіді (ознайомитися)
Учасники практикуму мали змогу поставити питання експертам та отримати вичерпні відповіді щодо особливостей контролю за земельними ресурсами.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Донецького РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)