Онлайн-практикум Тернопільського РВ АМУ щодо новацій в антикорупційному законодавстві +ВІДЕО

05 / Березень, 2021
4 березня у Тернопільському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування, оренда комунального майна». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Тернопільського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: представники громад області.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Руслан Фронц, який озвучив тему заходу та представив модератора, а також ознайомив з діяльністю Асоціації міст України в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
Модератором заходу виступив Геннадій Чурілов, уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції Західного офісу Держаудитслужби України, лектор-консультант ДЗПО «Тернопільський регіональний центр підвищення кваліфікації».
Під час практикуму були розглянуті такі питання:
 • Новації антикорупційного законодавства України.
 • Засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки).
 • Перелік актуальних змін антикорупційного законодавства, внесених в грудні 2020 року. Реформування системи антикорупційних органів України.
 • Особливості застосування та дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VIІ (із змінами) в органах місцевого самоврядування.
 • Фінансовий контроль в сфері запобігання корупції. Особливості електронного декларування-2021.
 • Загальні правила заповнення. Розділи декларації. Відповідальність.
 • Складові декларування (види декларацій; правила заповнення; життєві ситуації).
 • Інші види фінансового контролю. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента.
 • Організація роботи з викривачами корупції у органі місцевого самоврядування.
 • Захист викривачів корупції: міжнародні стандарти та українське законодавство.
 • Впровадження інституту викривачів в Україні. Гарантії захисту викривачів. Нові повноваження уповноваженого підрозділу (особи) із запобігання корупції.
 • Шляхи та канали повідомлення про корупційні правопорушення. Порядок перевірки повідомлення викривача.
Крім того, спікер зауважив: щрічна кампанія декларування триватиме до 31 березня 2021 року, тому тема є дуже актуальною. Також він детально розповів про усі розділи електронної декларації.
Наприкінці заходу модератор відповів на запитання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Тернопільського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)