Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю – тема практикуму у Запорізькому РВ АМУ

15 / Грудень, 2017
15 грудня у Запорізькому регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум  на тему «Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у практикумі, модератором якого виступив начальник департаменту містобудування та архітектури Запорізької облдержадміністрації, головний архітектор Запорізької області, член Національної спілки архітекторів України Олександр Білим, взяли спеціалісти міських та селищних громад, селищні голови, представники управлінь та департаментів органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, працівники апарату Запорізької  облради, фахові експерти.
З вітальним словом виступив  виконавчий директор Запорізького  РВ АМУ Ігор Бірюков.  Він зазначив, що такі заходи Асоціації міст України є двигуном  реформи самоврядування в Україні, що сприяє активному впровадженню законодавчих змін в усіх сферах.  Він зазначив, що регіональне відділення в рамках проекту ПУЛЬС докладає багато зусиль щодо навчання представників новостворених громад усім аспектам розбудови ОТГ. «Це дуже важливий елемент реформи децентралізації, адже містобудівна документація – один з головних чинників для інвесторів, бо з неї можна черпати інформацію про інвестиційно-привабливі території для розвитку бізнесу, що сприятиме покращенню економічної ситуації та рівня життя в громадах», – підкреслив Ігор Бірюков.
Перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко зазначила, що в 2017 році процес децентралізації в області набув стрімких темпів, вже утворено 42 об’єднані територіальні громади, які потребують фахової допомоги в виконанні тих функцій, які поклала на них держава.«В цьому році активізувалася робота по розробці містобудівної документації, вже затверджені 18 генеральних планів. Це небувалий результат в порівнянні з минулими роками. Зараз йде процес підготовки ще 77-ох генпланів. І, головним чином, двигуни в цьому питанні – саме об’єднані громади, що впроваджують реформу децентралізації», - сказала Зінаїда Бойко.
Олександр Білим докладно розповів про  систему містобудівної документації, містобудівне законодавство та нормативні документи у сфері містобудування, права, обов’язки та відповідальність місцевих органів влади в цих питаннях.
В ході практикуму окремо була розглянута тема «Створення умов доступності осіб з інвалідністю та мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури». Громадський діяч Інеса Носенко, яка модерувала  цей блок практикуму, зазначила: «В Запорізькій області, нажаль, сьогодні лише 8 відсотків усіх споруд, як в житловому секторі, так і серед громадських установ  і промислових об’єктів, оснащені пандусами та обладнанням для людей з обмеженими можливостями». За її словами, «надія сьогодні покладається саме на реформу децентралізації, яка швидкими темпами ініціює зміни саме в системі будування європейських цінностей».
У ході практикуму учасники отримали корисні рекомендації щодо створення містобудівної документації різних рівнів, її затвердження і подальшого практичного використання, в тому числі при складанні місцевих програм соціально – економічного розвитку населених пунктів та інших планів і програм; обговорили необхідність створення генеральних планів населених пунктів, зонінґів, детальних планів територій із врахуванням місцевих особливостей. Обговорили практику застосуванню законів і підзаконних актів під час будівництва.
 
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)