01 / Березень, 2024

Рада Європи спільно з Асоціацією міст України в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» підготувала аналітичні матеріали щодо особливостей організації діловодства у військових адміністраціях населених пунктів, які здійснюють повноваження місцевого самоврядування на підставі рішення Верховної Ради України.

 

Основною метою створення військових адміністрацій населених пунктів є необхідність їх взаємодії з військовим командуванням щодо охорони прав і інтересів громадян на тих територіях, які зазнали та зазнають найбільшого впливу від збройної агресії російської федерації. Зокрема, це і тимчасове (на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його закінчення) забезпечення населення відповідної територіальної громади тими послугами, якими його мали б забезпечити відповідні органи місцевого самоврядування за звичайних умов.

Таким чином і діловодство у військових адміністраціях населених пунктів має відповідати тим функціям і повноваженням, якими наділені і які здійснювали органи місцевого самоврядування до введення військової адміністрації конкретного населеного пункту та передачі такій адміністрації функцій місцевого самоврядування на відповідній території.

В матеріалах висвітлені наступні теми:

- у чому різниця між наказом та розпорядженням начальника військової адміністрації населеного пункту;

- загальні засади організація діловодства у військовій адміністрації населеного пункту;

- порядок затвердження номенклатури справ;

- утворення експертних комісій.

 

Матеріали підготовлені Олександром Логіновим, юристом Юридичної служби Асоціації міст України консультантом Програми Ради Європи.

З роз’ясненнями можна ознайомитися за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)